◘ Strunky..

Pán Verlyb

26. září 2010 v 19:48 | Hiroko von Rabersdorf
..pořídila jsem ho za směšných deset kaček (ale mám z toho radost), ten obchůdek v Kaufu mě dělá šťastnou, občas se tam dají najít vážně poklady.
pán velryb

S tímhle filmem nás seznámila naše Radana, angličtinářka (překvapivě), děcka to asi moc
nebavilo, ale mě to tak nějak nadchlo, naneštěstí jsme film nedokoukali a já si pak už nevzpomněla. Ale

jakmile jsem viděla ten obal, už jsem se ho nepustila. :D

Je to dost dojemný příhěh mladičké Pai (vyzařuje tak úžasný kouzlo, že ji nejde nemít rád..), děvčátka, který je "navíc". Holku nikdo nepotřebuje, pánem verlyb, vůdcem kmene, může být jedině chlap (ke všemu, aby toho nebylo málo, prvorozenej). Jeji bráška umřel společně s matkou a vzhledem k tomu, že taťka má svýho otce plný zuby, zůstane Pai na krku dědovi a babičce.
Pai je nehorázně silná holka, děj vlastně celkem jede, i když to tak chvilkama možná nevypadá.

Přiznám se probrečela jsem začátek, probrečela jsem konec. Děda mě nehorázně štval, kdybych mohla tak sním zatřesu. :-)
Je to úžasný film, kterej ukazuje život dál na severu, kde se ještě dbá na tradice. *fascinace*
Jinak bližší info samozřejmě poskytne CSFD, jako vždycky..:-)

Hiroko von Rabersdorf

Luční harfa

29. srpna 2010 v 21:28 | Hiroko von Rabersdorf
Sobota se mi stala osudovým dnem. Povětšinou "staré" (no v tý době, mě filmy tohohle typu moc nebrali, stačila mi šílená barevná změť, čehokoliv..:-D) filmy moc nehledám..(absolutní většinu z nich vidím díky naší profesorce angličtiny). Jednička v sobotu dopoledne zaválela a pustila Luční harfu. Myslela jsem si, že to zvládnu, ale nakonec, se mi kapesníčky přeci jen šikly. Asi jsem divná, protože jsem brečela jako jedinná, ale mě to opravdu dojalo. To zvláštní sesterský pouto, víte. :-)

Do slečny Dolly jsem se prostě zamilovala, její úsměv, její oči.. její povaha, kdyby to byla moje teta vysela bych na ní v kuse. Ona je tak zvláštně přitažlivá. V růžové nevypadala vůbec nepatřičně, růžová barva byla její.
Stejně tak do Colina, jeho vzhled mě celou dobu "tákle" dráždil. Takový milý, nevinný chlapeček. Vlastně, on mě dráždil celkově. :D

Asi vám, toho moc víc nepovím, jsem z toho i teď takovou dobu po shlédnutí tak zvláštně nadšeně-rozněžnělá. Nedokážu plácnout ani slovíčko na víc. Jenom si vzpomenu na Dollinčino (tak jí říkala "Pochaontas"...já si nepamatuju, jak se jmenovala, ale byla opravdu rázná. :-D) pobíhání a sbírání bylinek. Huf..:-)
Pro víc informací stiskněte jedničku..:-D

Aa..tohle je prosím Colin. Pravda ve filmu to měl na hlavě trošku uspořádanější, ale to je jen maličkej, nepatrnej detail..:-) (Hmm a jo, s vlasama vypadá mnohem lépe než-li bez nich..)
Colin
Hiroko von Rabersdorf

Jarvis, aww...(Jarvis Cocker..)

4. června 2010 v 21:50 | Hiroko von Rabersdorf
Vypěstovat si závislost na jeho hlase je asi tak težké jako tlesknout (pravda, chtěla jsem říct lusknout, ale to ne všichni umí..). On dokáže do svého hlasu vloudit takové steny a vzdechy, že se vám postaví všechno (abslutně všechno!, opravdu). Navíc se umí tvářit tak hrozně chlípně/svůdně... jaj!
Všichni ho znáte (respektive všichni potteromaniaci ho znají..) pokud si nepamatujete, ráda připomenu Harry Potter 4.díl (Ohnivý pohár), ples - Sudičky!!! Jsme doma..:) Já to veděla.
Momentálně je sólo, v minulosti zpíval s Pulp. Nejspíše znáte minimálně jednu písničku i od Pulp..(a můžete se tomu bránit jak chcete, ale mnoho znich byly a jsou hity..:))
Pokud toužíte dozvědět se o něm více není problém, ale sama fandím více jeho zpěvu než soukromí (nevěřím mu, že je heterosexuál! XD, schválně až zkouknete nějaká živá vystoupení, sledujte jeho pohyby..)
Tak tedy, ještě stránky, kde se tedy můžete dozvědět něco více.. Zde, zde a třeba tady!

A moje oblíbená "Angela" (ta už je sólová..) (Já si vždycky musím nutně podupávat..xD)
Hiroko von Rabersdorf

Dorian Gray

23. ledna 2010 v 19:02 | Hiroko von Rabersdorf
Četla jsi Doriana..? *Hiroko nechápavě pokývá hlavou* A viděla jsi ten film? *Hiroko zděšeně zavrtí hlavou* A jakej je..? *Vendulce se nadšením rozšíří oči a vydá hodně prazvláštní zvuk.* Chceš ho půjčit? Mám ho tady sebou. *zamává řasami a rychle pokýve*
Když mi bylo oznámeno, že Doriana hraje Ben Barnes (princ Kaspian, Eloo!..(:) Trošičku jsem sklesla, ale to jsem netušila, že ze sebe princátko dokáže dostat něco TAKOVÝHO! ale popořadě. Ben jako princ Kaspian byl dobrý, ale jako Dorian, no dobře, kdo dál.. Colin Frith jako lord Henry Wotton. S Wildem už zkušenost má, ve Filipovi mu to šlo skvěle, tak fajn. A nakonec mě zaujal Ben Chaplin. Reálně to byl chlap, kterého bych do role Basila neobsadila, ale asi bych udělala obrovskou chybu...
Film začal Dorianovou snahou zbavit se těla. Jako detektivka, kdy jedete od konce k začátku. A pak najednou ..hup. Světlo, naivní Dorian s obrovským úsměvem přijíždí do Londýna. Děti (smradi malý..xD ) mu ulechčí od drobných..(okradou ho), ale to nevadí. Dovezou ho pěkně do domu, který zdědil. Dorian se seznámí s Basilem později s Henrym. A jakmile si vezme první cigaretu začne to sním jít pěkně z kopce a Henry, jako bestie, jeho pochod jen urychluje..(nebo spíš do skopává dolů)..
Řeknu vám, bylo pro mě velice těžké tenhle film dokoukat. Mělo to úžasnou atmosféru.Ben aka Dorian měl najednou tolik hluboký oči a nádherný rty (A když je nechal pootevřený), Netuším jak, ale až se mi klepala kolena..:D A to se mi zase až tak nestává.:D Basila jsem taky milovala pro jeho oči, pro jeho dobrotu a obrečela jsem ho tolik, jak snad nikoho.. (krom Sibyly..,tu jsem obrčela tak zhruba stejně..:D)..
Dorian a Sibyl pro mě byla ta nejúžasnější dvojce, jejích vztah byl podanej tak hrozně nevině, že vás to nutilo jim fandit.. To ostatní, Dorianovi úlety/večírky/orgie..(atd..) To byl přesnej opak Sibyly..Ufff...Začíná se mi to más a to jsem to chtěla brát popořadě..:D
Hudbu jsme moc nevnímala, ale když už tak to jen podtrhlo celý dojem.
Ještě se přiznám, čtyřikrát jsem to stopla. Jedna kvůli tomu, že jsem tolik brečela..*citlivky všech zemí spojte se*..jedna kvůli tomu, že mě Dorian tolik dorazil..a taky možná proto, že jsem se potřebovala nadechnout..:)

Rozhodně Vám tenhle film můžu doporučit, nebude Vs to mrzet. Pokud po něm toužíte, já ho vlastním. Takže není problém, mám ICQ..:D:D Popřípadě to někde nahraju, stačí říct..:)
Taky jsem se rozhodle, že na to půjdu do Kina..(a ukradnu plakát..xD)
S láskou...
Hiroko von Rabersdorf

..^^~~ lepší nálada..?

6. září 2009 v 11:49 | Hiroko von Rabersdorf
Prostě jsem si potřebovala zvednout náladu no.. Gackt ani Mana už mi nemohli pomoct.. Jistě,když se Gackt otíral o Manu tak jsem měla radost, ale Many jsem trošku litovala.. Rukiho olizování prostů mi taky napomohlo a Jaromír Nohavica a jeho Tennis/Žádám/Tanec mezi vejci mi už nepomohl vůbec..
Ještěže, existují tyhle děti..^^ Asi je miluju, protože jsou tolik fufuuuu....božee...^^

Hej Jude *brouká si*
Budoucí rocker..Tomu věřte..~~!

Mwahaa...~~
Hiroko von Rabersdorf

Stmívání - Twilight

10. srpna 2009 v 21:33 | Hiroko von Rabersdorf

Tenhle film je strašný! Celý ty dvě a půl hodiny jsem se těšila až to skončí.Absolutně žádný příběh a ke konci hysterická Bella, hmm..co víc si přát!

Herci mě nějak neuchvátili, efekty taky nebyli takový jak v ukázkách a co se upírů týče. Sakra, ta ženská ABSOLUTNĚ netuší, co slovo UPÍR znamená. *vzdychla*
Umřela jsem nudou a co deset sekund vykřikovala. "Bože už zase fůůůj." popřípadě "Ta ženská co to psala v životě neviděla Dráculu (má na mysli film)."
Ten film byl moje asi největší zklamání. Těšila jsem se na úžasný efekty, ale za moc to nestálo. Co se upírů týče. Božeee!! Dami, zakousni tu babu co to napsala!
Tak za prvé, upír spí v rakvi (popřípadě jako Dami v posteli se zataženými, těžkými závěsy) a nežije v proskleným baráku. Navíc upír MUSÍ spát, jako každej lovec a tím pádem mě dosti vykolejila absence postele.
Za druhé. Upíři se slunce štítí a rozhodně jim nedělá dobře. Ale určitě se na něm nelesknou jako drahokam! *pokouší se o ni infarkt*
Za třetí. Prosíííím, doporučtě té ženské nastudování všech dostupných faktů o upírech. Upíří kousnutí přece nevypadá jako kousnutí od vzeklýho pacienta! Vždycky!!! jsou to dvě nenápadný dírky.
Kříž na schodech!! *vrčí*
A dovolte mi zasmání upír vegetarián, haha!

Ale abych si to nebrala do huby tak úplně. Líbili se mi záběry na oči. Změna barvy podle hladovosti. Ufu. A taky baseball, našla jsem si svoji oblíbenou upírku, zdůrazňuji Upírku! *uculuje se* Um, ale znáte to fanatickej vlkodlak... *kření se*

Máma to zhodnotila jako "perfektní telenovela" ale Hiroko telenovely ráda nemá!
Tenhle film si už rozhodně znovu nepustím.
Hiroko von Rabersdorf

MJ, naposledy miláčci..:)

2. července 2009 v 13:20 | Hiroko von Rabersdorf
Když byla Hiro ještě malá holka, bylo jí možná dvanáct, na jedničce jel dokument "Život s Michaelem Jacksonem" byl to snad jedinnej dokument o jeho osobě. Je to právě ten dokument, kdy říká "stydím se". Já nevím, ale mám ho ráda..:) Je to necelých devadesát minut a myslím, že stojí za to, v tomuhle dokumentu není žádný tabu a uvidíte jak MJ nakupuje..xD (tohle chci, tohle a tohle taky ještě nemám..xD)
Lidi prostě Británie poráží USA, ale Michael je vždycky vítěz..xD


A ještě tohle...Já to oplakala, protože on s těma děckama tolik blbne a vypadá tak spokojeně a vůbec...*vzdychá nad tím*


Hiroko von Rabersdorf

Michael Jackson a Eddie Murphy, sakra Nini to je ZEMĚPLOCHA..(skoro)

2. července 2009 v 12:55 | Hiroko von Rabersdorf
*aktivně se zapojila do diskuze Michael Jackson a našla spoustu věcí*
Je to hned na začátku, želva na ní čtyři sluni a naše planeta..(Sice není placatá, ale to je detail..xDD) Je z toho úplně mimo..xDD Tak tady to máte..*absolutně netušila, že Murphy s Michaelem spolupracoval..* On MU Eddie "šeptá" do ouška..??!! *dostala infarkt*
Hiroko von Rabersdorf

Mr. Harvey Lights a Candle/Pan Harvey zapaluje svíčku (2005)

29. června 2009 v 19:55 | Hiroko von Rabersdorf
Když nám tenhle film paní profesorka pustila prvni co mě napadlo, bože blbost. Ale tenhle film má mnohem hlubší podstatu a mě osobně celkem dost oslovil.

Pan Harvey přezdívaný Smíšek (haha,že) bere třídu na exkurzi do Salisburské katedrály. Místa kde už nebyl dlouhých dvacet-jedna let. Pro něj tonneí jen exkurze pro něj má tato cesta mnohem hlubší význam, je to poslaní. Míse, kterou chce splnit. A najednou se hloupá třídní exkurze, kde nikdo neposlouchá proměnuje v lekci, kde se vás děti poslouchají a přemýšlejí nad svými životy.
Toliko k ději.
Musím Vám tento film jedině doporučit, ikdyž Vás nejspíš nepotěší, že sehnat k němu titulky je nadlidský úkon a mě samotné se to zatím nepodařilo, což mě celkem mrzí. Ale já se nevzdám, film mám stažený, požehnaný buď Rapishare, a titulky se taky najdou určitě!
Každopádně, rozhodně se po něm podívejte. Tenhle film se hodně zabývá takovou tou "náboženskou tolerancí" a vůbec tolerancí mezi lidmi. Navíc sami můžeme sledovat, jedno hmm.. "osvícení"..:) Tenhle film se mi strašlivě líbil, nevím proč. A taky jsem ho obrečela..:)
Takže to je asi všechno. Pokud chcete vědět víc tak tady!
Hiroko von Rabersdorf

SuG - Scheat

24. června 2009 v 14:11 | Hiroko von Rabersdorf
Skutečně nejsem zase až tak akční fanoušek j-music, že bych musela mít přehled o všech skupinách, ale občas se s nečím vytasí ségra...xD A já se toho chytnu a zatímco ona už je přesedlaná jinde já trčím pořád u té stejné skupiny.
Naposledy mě vyděsila úsměvem jistého Takeru, zpěváka skupiny SuG. Ale, když on se usmívá fakt děsivě na tom začátku..xDD Tu písničku mám staženou protože se mi líbí. A Takeru je pro mě až do smrti "magor Takeru" protože on fakt je..xD Ale samozřejmě v dobrým..:) Má krásnej hlas.
Hiroko von Rabersdorf
 
 

Reklama